Borzavár - Porvai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Iskolánk

A Magas-Bakonyban, a Kék-hegy és a Kőris-hegy lábánál, festői környezetben megbúvó két falu közös intézménye, így két telephelyen működik:

Borzaváron az épület hegyoldalban, a falu központjában a templom mellett áll, itt a 3-8. évfolyamosok tanulnak. Tornaszoba, technikaműhely, közel 5000 kötetes iskolai könyvtár, interaktív táblákkal felszerelt tantermek várják őket naponta. A délutáni foglalkozások a tehetséggondozás, a felzárkóztatás és a mindennapos tanulás segítése igényeit kielégítik.

Porván szintén a faluközpontban, a hajdani igazgatóról, szívvel-lélekkel dolgozó tanítóról elnevezett Székely József utcában áll a jól felszerelt, két tantermes, tornaszobás iskola. Itt a legkisebbek, az 1-2. osztályosok ismerkednek a betűvetés és a számok rejtelmeivel.

Iskolánkban a 2005-2006-os tanévtől kezdődően a szülők, valamint a kisebbségi önkormányzat igényeinek kielégítésére német nyelvű nyelvoktató program indult. A speciális oktatás célja, hogy diákjaink megismerkedjenek a falvainkban történelmi múlttal rendelkező német nyelvvel és kultúrával. Heti 5 órában a nyelvtanuláson kívül a német irodalom, 1 órában pedig hon- és népismeret, valamint a nemzetiségi kultúra alapjait sajátíthatják el.

A futball szakköröseink második évtizede kiemelkedő eredményt érnek el a régióban.