Borzavár - Porvai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Járványügyi eljárásrend

Tisztelt Szülők!

A jelenlegi járványügyi helyzetben közös érdekünk, hogy iskolánkban a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb legyen, megtegyünk mindent azért, hogy a tanítás a hagyományos formában maradhasson. 

Ehhez kapcsolódnak kéréseink, amelyek betartását mindenkitől elvárjuk. Az iskolai honlapon megtalálják azt az eljárásrendet is, amelyet a diákokkal megismertetünk. Kérjük a segítségüket abban, hogy azokat ők is tartsák be. Tudjuk, hogy ez nem mindig könnyű, odafigyelést igényel diákok, dolgozók, szülők részéről is. 

Bízom benne, hogy sikerül a rendkívüli körülmények ellenére is eredményesen együtt dolgoznunk a tanulók, kollégák, szülők megelégedésére e tanév során is.

Testhőmérséklet mérés

Október 1-től az iskola területére csak testhőmérséklet mérés után lehet belépni. Akinél hőemelkedést (37,8 C fok feletti hőmérséklet) tapasztalunk, annál egy másik hőmérővel is mérünk. Ha a hőemelkedés igazolódik, az illetőt a Szülő értesítése után hazaküldjük, vagy az elkülönítőbe kerül mindaddig, amíg jönnek érte.

Kérjük, ha tehetik, csütörtöktől 7:30 előtt ne hozzanak gyermeket az iskolába, mert csak ettől az időponttól áll módunkban beengedni tanulóinkat, és az időjárás egyre barátságtalanabb.

Az első két nap tapasztalata alapján a „változtatás jogát fenntartjuk”.

Lampertné Váliczkó Mária
intézményvezető

A Borzavár-Porvai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola járványügyi eljárásrendje

Az EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMÁNAK a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendjét tartalmazó intézkedési terve alapján a járványügyi eljárásrendjét az alábbiakban állapítom meg.

1. A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, tüneteket (láz, köhögés, nehézlégzés, ízérzékelés és szaglás zavara vagy elvesztése) nem mutató gyermek, tanuló látogathatja. Az oktatásban és nevelésben, illetve az intézmények működtetésében csak egészséges és a fenti tünetektől mentes dolgozó vehet részt. A maszk használata nem kötelező, de ajánlott.

2. Az intézményi csoportosulások megelőzésére a tanév folyamán az alábbi intézkedéseket tesszük. A mosdó előterében külön ügyeletes tanár felügyel. A szünetekben nem csoportosulhatnak a tanulók, a tágas udvar lehetőséget biztosít erre. A tanórákon az osztályok a saját termükben maradnak, kivéve a testnevelés és az informatika órák. A 1.5 méteres védőtávolság betartására a felügyeletet ellátó tanároknak törekedni kell.

3. Az iskola több pontján kézfertőtlenítőket helyezünk el, ezeket belépéskor, illetve étkezés előtt és után kötelező használni , ezt az ügyeletes tanár felügyeli. A fertőtlenítést ki lehet váltani kézmosással.

4. A testnevelésórákat az időjárás függvényében szabad téren kell tartani. Az órák során mellőzni kell a szoros testi kontaktust igénylő feladatokat. Amennyiben ez mégsem kerülhető el, akkor ezeket állandó edzőpartnerrel (párokban, kiscsoportokban) kell végezni.

5. Az öltözők használati rendje: a lányok a technika teremben, a fiúk a két öltözőben készülnek fel a testnevelés órára.

6. Amennyiben egy gyermeknél, pedagógusnál, vagy egyéb dolgozónál fertőzés tünetei észlelhetők, haladéktalanul el kell őt különíteni (az elkülönítés helye: a könyvtárszoba), egyúttal értesíteni kell az iskolaegészségügyi orvost, aki az érvényes eljárásrend szerint dönt a további teendőkről. Gyermek esetén a szülő/gondviselő értesítéséről is gondoskodni kell, akinek a figyelmét fel kell hívni arra, hogy feltétlenül keressék meg telefonon a gyermek háziorvosát/házi gyermekorvosát. Azt követően az orvos utasításainak alapján járjanak el. A beteg gyermek felügyeletét ellátó személynek kesztyű és maszk használata kötelező.

7. A fertőtlenítésről az 1. sz. melléklet, a teremhasználatról a 2. sz. melléklet rendelkezik.

Borzavár, 2020. augusztus 31.

Lampertné Váliczkó Mária
intézményvezető

A Borzavár-Porvai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola járványügyi eljárásrendje
1. sz. melléklet

1/2020. intézményvezetői utasítás a takarítás rendjéről a takarítók részére

Az EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMÁNAK a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendjét tartalmazó intézkedési terve alapján az alábbiakat rendelem el.

1. A köhögéssel, tüsszentéssel a különböző felületekre került vírus inaktiválása érdekében fokozottan ügyelni kell az intézmény tisztaságára, a napi többszöri fertőtlenítő takarítás (termekben, a folyosókon és a szociális helységekben) elvégzésére. Ennek érdekében a második szünet után, a harmadik óra alatt az összes közös használatú helyiség (folyosók, mosdók padlója és mosható falfelületei) fertőtlenítő takarítását (felmosás) el kell végezni. Majd a tanítási órák után ugyanezt meg kell ismételni.

2. A fertőtlenítő takarítás során kiemelt figyelmet kell fordítani arra, hogy a kézzel gyakran érintett felületek (ilyenek a padok, asztalok, székek, az ajtó-, ablakkilincsek, korlátok, villany- és egyéb kapcsolók, informatikai eszközök, mosdók csaptelepei, WC lehúzók, stb.) vírusölő hatású szerrel fertőtlenítésére kerüljenek. Ennek érdekében a fentiekben felsorolt tárgyakat (padok, asztalok, székek, ikt. eszközök kivételével) minden óraközi szünetben, illetve a délutáni takarítás során kötelező fertőtleníteni. A padokat, asztalokat, székeket a tanítási órák után szükséges fertőtleníteni, az ikt. eszközöket pedig informatika órák után.

3. Amennyiben teremcsere miatt osztályváltásra kerül sor, az érintett tantermekben egyedi intézményvezetői utasítás alapján a felületfertőtlenítést el kell végezni.

Jelen utasításban nem szabályozott kérdésekben a vonatkozó jogszabályok, az intézkedési terv, valamint az iskola alapdokumentumai az irányadók.
Jelen utasítás 2020. szeptember 1-én lép hatályba és visszavonásig érvényes.

A Borzavár-Porvai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola járványügyi eljárásrendje
2. számú melléklet

2/2020. intézményvezetői utasítás a teremcsere, valamint az órarenden kívüli foglalkozás és teremhasználat rendjéről

Az órarenden kívüli foglalkozás, valamint az iskolai teremhasználat rendjét az alábbiakban szabályozom.

1. Amennyiben órarendben meghatározott tantermeket pedagógusok bármilyen okból cserélni kívánnak, kötelesek az intézményvezetőtől a tárgynapot megelőző napon engedélyt kérni.

2. Amennyiben pedagógusok órarenden kívüli foglalkozást kívánnak tartani, és ehhez tantermet vesznek igénybe, kötelesek az intézményvezetőtől a tárgynapot megelőző napon engedélyt kérni.

Jelen utasításban nem szabályozott kérdésekben a vonatkozó jogszabályok, az intézkedési terv, valamint az iskola alapdokumentumai az irányadók.
Jelen utasítás 2020. szeptember 1-én lép hatályba és visszavonásig érvényes.

A digitális oktatásra átállás eljárásrendje a Borzavár-Porvai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskolában

Az oktatási intézményekben a tantermen kívüli, digitális munkarend elrendelésére az Operatív Törzs jogosult. A tantermen kívüli, digitális nevelés-oktatás megszervezése, az egységes feladatellátás koordinálása és nyomon követése az intézményvezető és az intézményvezető-helyettes feladata.

Az EMMI vonatkozó intézkedési tervének 10.1. pontja alapján készült a jelen eljárásrend. Figyelembe vesszük a pedagógusok digitális kompetenciáit, illetve a fogadó oldal felkészültségét és ikt ellátottságát, amelyet szükség és lehetőségünk szerint fejlesztünk.

1. Elsődleges platform az e-Kréta rendszer, amelyet az órai anyag és a házifeladat rögzítésére, valamint üzenetküldésre használunk.

2. Másodlagos platform a Google Classroom. Ebben az esetben a rendszergazda segítségével készítik el a tanítók, szaktanárok a megfelelő virtuális tantermeket és csoportokat.

3. Az órai anyagokat mindig órarend szerint küldjük meg a tanulóknak, és órarend szerint is kérjük vissza a feladatokat.

4. Igyekszünk digitális tananyagot készíteni és/vagy továbbítani, ehhez főleg a youtube, mozaweb és okosdoboz tartalmait, illetve egyéb, full text és/vagy oktatási anyagot tartalmazó adatbázist használjuk.

5. A számonkérések felsőben elsősorban projektfeladatokon keresztül történnek, alsóban a hagyományos ellenőrzések kerülnek előtérbe.

6. A gördülékeny kapcsolattartás érdekében a honlapunkon közzétesszük a pedagógusok beleegyezésével a tanárok elektronikus elérhetőségét.

7. Alapvető pedagógiai célként a motivációt, és nem a szankciót határozzuk meg. Fontos, hogy a gyerekek és szülők ne veszítsék el a kapcsolatot egymással és az iskolával. Amennyiben bármilyen ok miatt akadályba ütközik az online tanulás, a tanuló/szülő ezt haladéktalanul köteles jelezni az osztályfőnöknek. Ebben az esetben a kapcsolattartás módjáról egyéni döntés születik.

8. A digitális oktatás folyamatát és tartalmát napi szinten az igazgató és az igazgatóhelyettes ellenőrzi és reagál.

9. A foglalkozások megtartása (a feladatok meghatározása, kiosztása) órarendhez kötött.

A foglalkozások típusai:

Közvetett digitális kapcsolattartás (pl. dokumentumok, elektronikus üzenetek stb. küldése és fogadása). Ez a foglalkozás csengetési rendhez nem kötött. A pedagógus a feladatokat a foglalkozás napján az óra csengetési rend szerinti kezdetéig meghatározza, megküldi. A feladatok feldolgozása a tanítási nap folyamán bármikor megtörténhet a pedagógus által rögzített határidőig.

Valós idejű, „élő” kapcsolattartás (pl. konferenciabeszélgetés, videokonferencia, stb.) Ez a foglalkozás csengetési rendhez kötött. A pedagógus az oktatást a csengetési rend szerint folytatja le, a tanulónak a csengetési rend szerinti idősávban kell részt vennie a foglalkozáson.

10. A rendelkezésre állás szabályai: A pedagógus köteles a munkaidő teljes ideje alatt, munkanapokon 7.30-tól 16.00 óráig az intézmény – különösen az igazgató, a helyettes, a munkatársak – részére rendelkezésre állni, elérhetőségét biztosítani. A rendelkezésre állás követelménye nem zavarhatja a pedagógust a tanrendben ütemezett feladatainak ellátásában, vagyis a digitális foglalkozásainak megtartásában. A rendelkezésre állás, elérhetőség jellemzően online, vagy telefonon keresztül biztosítandó. A jogszabályi keretek között a vezetői utasításra a munkavégzés az intézményben vagy azon kívül személyesen is történhet.

11. A kapcsolattartás szabályai az iskola dolgozói számára A munkavállalók a rendelkezésre állás ideje alatt az intézmény kommunikációs csatornáin a közleményeket folyamatosan követik, a feladatok meghatározásakor azokra érdemben visszajeleznek, a meghatározott feladatokat határidőre végrehajtják. A kapcsolattartás fő csatornái: KRÉTA üzenetek , e-mail , telefon. A rendelkezésre állás időszakában a munkavállaló köteles az értesítést a megérkezés napján elolvasni, arról visszajelezni. A munkaidőn kívül érkező üzeneteket a következő napi munkaidő kezdetekor meg kell tekinteni.

Amennyiben a kommunikációs csatorna működésében a munkavállaló hibát észlel, azt haladéktalanul jelezni kell az intézményvezetőnek.

12. A munkavégzés beosztása

A vezetők benntartózkodása:

Amíg jogszabály másképp nem rendelkezik a digitális munkarend időszakában az igazgató és a helyettese az intézményben tartózkodik. Az igazgató távolléte esetén az intézmény szervezeti és működési szabályzatának vonatkozó rendelkezései lépnek életbe.

A pedagógusok benntartózkodásának rendje:

Az oktatást-nevelést digitális formában végző pedagógusok munkavégzés céljából tartózkodhatnak az intézményben a járványügyi előírások betartásával.

Borzavár, 2020. 08. 31.

Lampertné Váliczkó Mária
intézményvezető

Letölthető dokumentumok

A Borzavár-Porvai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola járványügyi eljárásrendje (PDF)

A digitális oktatásra átállás eljárásrendje a Borzavár-Porvai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskolában (PDF)





„Különösen szeressétek a gyermekeket, mert vétek nélkül valók, mint az angyalok. A mi örömünkre vannak a világon, hogy jobbá tegyék szívünket.”

Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij






010212
"Az iskola dolga, hogy megtaníttassa velünk, hogyan kell tanulni, hogy felkeltse a tudás iránti étvágyunkat, hogy megtanítson bennünket a jól végzett munka örömére és az alkotás izgalmára, hogy megtanítson szeretni, amit csinálunk, és hogy segítsen megtalálni azt, amit szeretünk csinálni."
(Szent-Györgyi Albert)
Borzavár - Porvai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
Elérhetőek vagyunk:
  Levelezési cím: 8428 Borzavár, Alkotmány u. 1.
  Telefon: +36 (88) 468-006
  Email: iskola@altisk-borzavar.edu.hu
Iskoláink a térképen:
  Borzavár, Alkotmány u. 1.
  Porva, Székely József u. 2.
Fenntartó:
  Veszprémi Tankerületi Központ
  8200 Veszprém Szabadság tér 15.
  Telefon: +36 (88) 550-513
  E-mail: veszpremitk@kk.gov.hu
  http://kk.gov.hu/elerhetoseg-vesz